Oracul Zn_
Характеристики
Склад
г/л
Цинк (Zn)
120
Азот (N)
118
Сірка (SO3)
144
Колофермин
374
----------------------------
---------------------
Тара:
1л, 5л, 10 л

ОРАКУЛ® колофермин цинку – концентроване хелатне мікродобриво з цинком для позакореневого підживлення польових, овочевих та багаторічних культур.

Препарат ефективно ліквідує дефіцит цинку в рослинах. Не містить баластних домішок, тому не викликає опіків листя, повністю вбирається через листкову поверхню рослини.

Цинкове мікродобриво впливає на процес синтезу ауксину, який контролює ріст рослин.

За достатнього живлення цинком при різкій зміні температури, дихання рослин найменше піддається коливанням. І це є однією з причин жаро- та морозостійкості рослин.

Присутність цинку є необхідною умовою для синтезу вуглеводів у клітинах. За нестачі цинку зменшується вміст крохмалю в насінні.

Найбільшу потребу в цинку мають кукурудза, льон, виноград, плодові, зернобобові, цукрові буряки, соняшник, цибуля, картопля, капуста, огірки.

Симптоми нестачі цинку розвиваються на всій рослині або локалізовані на старих нижніх листках. Спочатку на листках нижніх і середніх ярусів, а потім і на всіх листках рослини з’являються плями сіро-бурого і пурпурового кольору. Тканина таких ділянок відмирає. Молоде листя неприродно дрібне і покрите жовтими плямами, приймає вертикальне положення. Коренева система слабо розвинена. Стебла тонкі.

У разі застосування ОРАКУЛ® колофермин цинку відзначається зниження ураженості рослин грибковими захворюваннями, підвищується цукристість плодових та ягідних культур. Підвищується посухо-, жаро- та холодостійкість рослин.

Препарат містить високу концентрацію іонів цинку, що забезпечує зменшення доз його внесення, а отже і витрати на гектар. Препарат дуже швидко вбирається листям та усуває захворювання, викликані дефіцитом цинку.

У складі препарату композиція цинку та сірки сприяє росту вегетативної маси та запобігає грибковим захворюванням.

Азот знаходиться у відновленій формі (аміачна та амідна), яка допомагає розвитку коренів.

Оракул колофермин цинку ефекти застосування

Склад мікродобрива дозволяє проводити обробки при температурі повітря вище +5° С.

Цинкове мікродобриво містить пом’якшувач води. Тому використання протруйників у жорсткій воді (підвищений вміст солей Ca2+ та Mg2+) разом із ОРАКУЛ® колофермин цинку не знижує їх ефективності. Солі жорсткості надійно зв’язуються компонентом препарату, не викликаючи помутніння робочої рідини; повністю ліквідується небезпека утворення сульфату кальцію (гіпсу), який може призвести до виходу з ладу протруювальної техніки. Обробки необхідно проводити розчином, який був підготовлений безпосередньо перед застосуванням.

Цинкове мікродобриво має потужний фізіологічний вплив на рослину, який:

  • підвищує посухо-, жаро- та морозостійкість рослин;
  • знижує ураженість рослин грибковими захворюваннями;
  • посилює розвиток коренів та регулює ріст вегетативної маси;
  • стабілізує синтез хлорофілу, білка та вуглеводів у клітинах;
  • прискорює темпи утворення хлорофілу, запобігає руйнуванню хлоропластів;
  • підвищує цукристість плодових та ягідних культур.

Рекомендується застосовувати спільно зі стимулятором росту рослин ВИМПЕЛ 2®.

Що таке мікродобрива?

ЗАСТОСУВАННЯ

Культура Строки внесення Норма внесення, л/га
Зернові кущення
вихід у трубку
0,5 – 1,0
Кукурудза, сорго 3-5  листків
7-8  листків
9-11  листків
1,0 – 2,0
Зернобобові 3-5 трійчастих листків
бутонізація
1,0 – 1,5
Соняшник 2-4 пари листків
6-8 пари листків
0,5 – 1,0
Ріпак 4-6 листків
бутонізація
0,5 – 1,0
Цукрові та кормові буряки 4-6 листків
змикання листків в міжряддях
1,0 – 1,5
Картопля сходи
бутонізація
1,0 – 1,5
Виноград до цвітіння
після цвітіння (зав’язь)
2,0 – 3,0
Плодово-ягідні до цвітіння
після цвітіння (зав’язь)
2,0 – 3,0
Овочі та інші культури активне зростання
через 2 тижні
0,5 – 1,0

1. ДО ВІДОМА СПОЖИВАЧА: під час використання препарату дотримуйтесь інструкції. Ефективність препарату та зручність у використанні залежить від дотримання рекомендацій по застосуванню, умов зберігання та транспортування, визначених виробником.

2. СУМІСНІСТЬ З ІНШИМИ ПРЕПАРАТАМИ: мікродобриво використовують у період вегетації профілактично або за результатами діагностики згідно регламенту застосування. Добре поєднується в бакових сумішах із засобами захисту рослин (за відсутності окремих рекомендацій виробника засобів захисту), карбамідом (у рекомендованих концентраціях позакореневих підживлень с/г культур згідно фаз розвитку), КАСом, регуляторами росту, мікродобривами та біопрепаратами.

3. ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ:

Увага! Перед приготуванням бакової суміші завжди перевіряйте препарати на сумісність!

Для цього візьміть ємність, налийте води (яка буде використовуватись для основного внесення), додайте компоненти бакової суміші у пропорціях відповідно до польових норм витрат. Закривши ємність, перемішайте вміст шляхом її перевертання 10-15 разів. Бакову суміш оцінюйте візуально двічі: відразу після перемішування та після того, як суміш відстоялася (приблизно через 30 хв.). Про несумісність препаратів говорить розшарування робочої рідини, утворення осаду, згустків, маслянистих утворень, що не диспергуються.

Увага! Можливе використання препарату в жорсткій воді завдяки вмісту в його складі пом’якшувача води. Але за високої концентрації солей жорсткості та значної кількості води через деякий час можливе незначне випадіння солей жорсткості у вигляді гіпсу (СаSO4٠2H2O). У такому випадку кількість сірки у розчині незначно знижується. Ці процеси жодним чином не впливають на можливість використання розчину та на виникнення вірогідності виходу з ладу техніки для обприскування, так як препарат є дрібнодисперсним. Під час формування бакової суміші у жорсткій воді рекомендуємо проводити обприскування за увімкненого режиму змішування. Після внесення бакової суміші необхідно промити бак водою для запобігання утворення наростів кристалів гіпсу.

У разі відсутності проблем із сумісністю робочий розчин готувати безпосередньо перед обприскуванням. Препарат ретельно перемішати у заводській упаковці та влити безпосередньо до баку обприскувача, який спочатку заповнити водою до 2/3 його об’єму, потім за увімкненого режиму перемішування у послідовності згідно рекомендацій додати компоненти бакової суміші та закінчити заповненням бака водою. Перемішування суміші продовжувати протягом усього періоду її приготування, а також під час внесення.

Норми витрати робочого розчину: польові культури – 70-300 л/га, овочеві культури – 300-400 л/га, плодові культури та виноград – 800-1000 л/га.

4. ЧЕРГОВІСТЬ ДОДАВАННЯ КОМПОНЕНТІВ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ: під час приготування бакової суміші дотримуватись наступної черговості компонентів.

 
Бакова суміш
Бакова суміш із КАСом
  • Вода
  • Регулятори росту рослин
  • КАС згідно рекомендацій з проведення позакореневих підживлень 3-12%+2,5% MgSO4٠7H2O (5% десятиводневий)
  • Засоби захисту рослин
  • ОРАКУЛ® колофермин цинку
  • Інші мікродобрива
  • Вода
Бакова суміш із карбамідом
  • Вода
  • Регулятори росту рослин
  • Карбамід згідно рекомендацій з проведення позакореневих підживлень з маточного розчину (або в бак для хімічних засобів оприскувача, або на фільтр)
  • Засоби захисту рослин
  • ОРАКУЛ® колофермин цинку
  • Інші мікродобрива
  • Вода

Увага! Змішування компонентів бакової суміші (регулятори росту, ЗЗР, мікродобрива та ін.) проводити виключно у воді!

5. УМОВИ ЗАСТОСУВАННЯ: обприскування проводити в ранкові або вечірні часи, за підвищеної вологості повітря, щоб уникнути хімічних опіків листя. Оптимальна температура повітря +10…+25 °С за швидкості вітру до 5-7 м/с в залежності від обприскувача. Не рекомендується здійснювати обробки під час туману або у випадку випадіння роси: це може призвести до стікання робочого розчину з поверхні рослин і знизити ефективність обробки. Припиняти роботи слід за 1,5-2 години до початку дощу. Увага! Використовувати лише щойно змішані розчини. Готовий розчин зберігати не більше 1 доби.

6. УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ ТА ПЕРЕВЕЗЕННЯ: зберігання та перевезення потрібно здійснювати відповідно до ГОСТу 14189.

Препарат необхідно зберігати у складах, спеціально призначених для цієї мети. Склад повинен забезпечувати захист від прямих сонячних променів, вологи, забруднення та механічних пошкоджень тари. Зберігати за температури від 0 ºС до +30 ºС в оригінальній закритій тарі, у вертикальному положенні, кришкою догори, в картонному ящику. Максимальна кількість ящиків, розташованих один на одному, – не більше 3-х.

У разі зниження температури від -25 ºС зменшується плинність препарату, у випадку довготривалого перебування в умовах низьких температур можливе утворення осаду.

Транспортування можливе усіма видами транспорту в критих транспортних засобах. Допускається використання відкритих видів транспортних засобів, що забезпечують захист від атмосферних опадів.

Згідно висновку №255313/1 УКРАЇНСЬКОГО ВАНТАЖНОГО БЮРО, ДП «УкрНДІМФ» Міністерства інфраструктури України не класифікується як небезпечний вантаж і перевозиться як безпечний вантаж на загальних умовах.

7. КЛАСИФІКАЦІЯ ПО ВООЗ, ТОКСИЧНІСТЬ: 4 клас небезпечності. Препарат нетоксичний, не викликає алергію, екологічно безпечний та абсолютно нешкідливий для комах-запилювачів.

8. ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ: зберігати у недоступному для дітей та тварин місці. Під час проведення обробок використовуйте відповідне обладнання та відрегульовану техніку, дотримуйтесь загальновизнаних норм безпеки.

9. ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА: у випадку потрапляння на шкіру, в очі необхідно змити препарат водою. У разі потреби звернутися до лікаря.

10. ЗАХОДИ ТА ЗАСОБИ ЗНИЩЕННЯ ТАРИ ТА ЗАЛИШКІВ ПРЕПАРАТУ: тара та залишки препарату спеціальних методів знищення та знешкодження не потребують.

11. ТЕРМІН ЗБЕРІГАННЯ: 5 років.

12. ТЕХНІЧНІ УМОВИ: ТУ У 20.1-24051976-003:2016.

13. СВІДОЦТВО ПРО ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ: серія А, № 05205.

14. ТАРНІ ОДИНИЦІ: 1 л, 5 л, 10 л.

15. ВОДНЕВИЙ ПОКАЗНИК (pH), од.: 3,7 ± 0,5.

16. ГУСТИНА, г/см3: 1,310 ± 0,005.

17. КОЛІР (візуально): світло-бежевий.

18. ЗАПАХ (органолепт.): без запаху.