Vimpel K2_
Характеристики
Склад
г/л
Трифосфорний ефір похідних аденіну з рибозою
3
Багатоатомні спирти
300
Гумінові кислоти
60
Карбонові кислоти природного походження
6
Тара:
1 л, 5 л

ВИМПЕЛ-К2®– новий ексклюзивний універсальний препарат для обробки насіння, бульб, чубуків, живців та саджанців польових, овочевих, декоративних, одно- та багаторічних культур.

ВЛАСТИВОСТІ

– стимулятор росту – прилипач – адаптоген
– кріопротектор – антистресант – антиоксидант

Карбонові кислоти входять до складу біогенних стимуляторів — речовин, які рослини самостійно накопичують у тканинах під впливом несприятливих чинників середовища.

Карбонові кислоти, привнесені ззовні, прискорюють обмін речовин, позитивно впливають на імунітет рослин і мають яскраво виражені антиоксидантні властивості. Також вони підсилюють синтез білків, впливають на активність ферментів, які створюють і знешкоджують активні форми кисню (АФК). Вони не стільки пригнічують, скільки контролюють перебіг спонтанних окислювальних реакцій у живих клітинах, перешкоджаючи руйнуванню клітинних мембран. АФК виконують роль сигнальних посередників, що активують різноманітні фізіологічні реакції, важливі для захисту рослин як від патогенів, так і від шкідливої ​​дії абіотичних стресорів (активація антиоксидантних ферментів, накопичення низькомолекулярних протекторів тощо).

Особливо ефективні карбонові кислоти під час посадки або пересадки рослин. Коренева система краще засвоює корисні речовини, що містяться у ґрунті. Окрім того, навколо коріння нормалізується життєдіяльність корисних грунтових мікроорганізмів, що теж важливо для гарного розвитку рослин.

Таким чином, карбонові кислоти у складі препарату ВИМПЕЛ-К2® підвищують стійкість рослин до стресів: холоду, посухи, захворювань, прискорюють проростання насіння і бульб, зростання коріння і пагонів, підвищують урожайність.

Стимулятор росту. Завдяки дії компонентів ВИМПЕЛ-К2® активізується вироблення аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ), тому препарат є потужним стимулятором вироблення енергії, посилює клітинне дихання, сприяє засвоєнню кисню клітинами. Приріст швидкості споживання кисню мітохондріями (енергетичним центром клітин) рослини збільшується в десятки разів. Це призводить до прискорення всіх обмінних процесів, у тому числі підвищується енергія проростання на 5-8% та сила росту паростків, що дає можливість сформувати задану густоту стояння рослин. Вони продукують більшу кількість біомаси, тобто прискорюється розвиток кореневої системи і вегетативної маси, в результаті чого стійкість рослин до посухи підвищується на 25-30%.

У багаторічних культур підвищується відсоток вдалих щеплень та укорінення живців і чубуків на 15-20%, покращується приживлюваність саджанців (кореневласних та щеплених) на 10-12%. Також ВИМПЕЛ-К2® сприяє відновленню кореневої системи при пересадці саджанців.

Прилипач. Компонент препарату з високою молекулярною масою має високу плівкоутворюючу здатність. Завдяки цьому ВИМПЕЛ-К2® забезпечує закріплення бакових препаратів на насінні, що підвищує ефективність біопрепаратів, протруйників та мікродобрив на 25-30%. При тривалому (до 2-х місяців) знаходженні в умовах нестачі вологи в ґрунті насіння зазнає негативного впливу провокаційної вологи, що призводить до пліснявіння. Створена оболонка захищає оброблене препаратом ВИМПЕЛ-К2® насіння від провокаційної вологи, зберігаючи його схожість. Польова схожість насіння в особливо несприятливих умовах підвищується на 20-25%.

Адаптоген та кріопротектор. Одночасна дія полімерів підвищує осмотичний тиск, спрямований всередину клітини, покращує білковий обмін, що виражається в синтезі стресових білків, а також у збільшенні кількості цукрів у рослині. Ці зміни роблять організм рослини більш стійким до несприятливих умов навколишнього середовища, вона краще переносять підвищені та знижені температури, низьку вологість повітря. Підвищується рівень вмісту цукрів і крохмалю на 40%, завдяки чому посилюється зимостійкість і морозостійкість (знижується температура замерзання клітинного соку і води на 3-5°С).

Антистресант. 
Застосування препарату разом із протруювачами знімає пестицидний стрес, при цьому сила росту паростків відновлюється до рівня, закладеного в генотипі.

Антиоксидант. 
ВИМПЕЛ-К2® інгібує дію окислювачів, стабілізує життєдіяльність природної мікрофлори ґрунту навколо насіння. Препарат захищає рослину від зайвого накопичення в тканинах азотистих речовин (нітратів) при їх надмірному вмісті в ґрунті.

Рекомендована доза застосування препарату ВИМПЕЛ-К2® під час протруєння насіння забезпечує високу ефективність завдяки оптимальній концентрації компонентів в його складі.

Таким чином, багатокомпонентність препарату ВИМПЕЛ-К2® надає йому властивості стимулятора росту, прилипача, адаптогена, кріопротектора, антистресанта, антиоксиданта та робить його незамінним під час протруювання насіння. Обробка насіння препаратом ВИМПЕЛ-К2® призводить до закріплення його дії в період всієї життєдіяльності рослини.

Обробки необхідно проводити розчином, який був підготовлений безпосередньо перед застосуванням.

Такий нескладний агротехнічний захід, як обробка насіння стимулятором росту ВИМПЕЛ-К2®, призводить до зростання врожайності на 15-30%, що має безсумнівний економічний ефект.

Більш докладно про стимулятори росту рослин та їх властивості читайте тут

ЗАСТОСУВАННЯ

Культура Строки внесення Норма внесення
Зерновісоняшник, кукурудзацукрові бурякизернобобові Передпосівна обробка насіння (2 – 3 години) 0,5 л/т
Овочі та інші культури Замочування насіння та розсади на 1,5 – 2 години 2 – 3 % розчин
Картопля Передпосадкова обробка бульб 2 – 3 % розчин
Плодовоягіднівиноград Замочування саджанців та живців на 6 – 8 годин 2 – 3 % розчин

1. ДО ВІДОМА СПОЖИВАЧА: під час використання препарату дотримуйтесь інструкції. Ефективність препарату та зручність у використанні залежить від дотримання рекомендацій по застосуванню, умов зберігання та транспортування, визначених виробником.

2. СУМІСНІСТЬ З ІНШИМИ ПРЕПАРАТАМИ: добре поєднується в бакових сумішах із протруйниками, мікродобривами та інокулянтами (за відсутності окремих рекомендацій виробника засобів захисту).

3. ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ:

Увага! Перед приготуванням бакової суміші завжди перевіряйте препарати на сумісність! У тестових розчинах не повинен утворюватися осад.

У разі відсутності проблем із сумісністю, препарат ретельно перемішати у заводському пакованні та влити безпосередньо до баку обприскувача, який спочатку заповнити водою.

Увага! Можливе використання препарату в жорсткій воді. Діючі речовини, що входять до його складу, не утворюють сполук із солями жорсткості (СаSO4٠2H2О).

Норми витрати робочого розчину: обробка насіння – 10 л/т.

4. ЧЕРГОВІСТЬ ДОДАВАННЯ КОМПОНЕНТІВ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ:

Бакова суміш із протруйником та інокулянтом (якщо це передбачено)

  • Вода
  • ВИМПЕЛ-К2®
  • Протруйник
  • Інокулянт (за відсутності окремих рекомендацій виробника)
  • Мікродобрива (крім ОРАКУЛ® сірка актив)
Бакова суміш з інокулянтом
  • Вода
  • ВИМПЕЛ-К2®
  • Інокулянт
  • Мікродобрива (крім ОРАКУЛ® сірка актив)

Увага! Змішування компонентів бакової суміші (регулятори росту, ЗЗР, мікродобрива та ін.) проводити виключно у воді!

5. УМОВИ ЗАСТОСУВАННЯ: використання препарату не потребує особливих умов під час обробки насіння.

Увага! Використовувати лише щойно змішані розчини. Готовий розчин зберігати не більше 1 доби.

6. УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ ТА ПЕРЕВЕЗЕННЯ: зберігання та перевезення потрібно здійснювати відповідно до ГОСТу 14189.

Препарат необхідно зберігати у складах, спеціально призначених для цієї мети. Склад повинен забезпечувати захист від прямих сонячних променів, вологи, забруднення та механічних пошкоджень тари. Зберігати за температури від -5 ºС до +40 ºС.

Увага! Через високу концентрацію діючих речовин, у разі зберігання в умовах низьких температур (від -10 ºС), плинність препарату зменшується, і він набуває желеподібного стану. У випадку підвищення температури навколишнього середовища плинність рідини збільшується, і препарат повертається до первинного стану. Ці процеси жодним чином не впливають на діючі речовини у складі препарату та його властивості, але у випадку довготривалого перебування в умовах низьких температур можливе утворення осаду. Ретельно збовтати перед застосуванням.

Зберігати в оригінальній закритій тарі, у вертикальному положенні, кришкою догори, в картонному ящику. Максимальна кількість ящиків, розташованих один на одному, – не більше 3-х.

Транспортування можливе усіма видами транспорту в критих транспортних засобах. Допускається використання відкритих видів транспортних засобів, що забезпечують захист від атмосферних опадів.

Згідно висновку №255313/2 УКРАЇНСЬКОГО ВАНТАЖНОГО БЮРО, ДП «УкрНДІМФ» Міністерства інфраструктури України не класифікується як небезпечний вантаж і перевозиться як безпечний вантаж на загальних умовах.

7. КЛАСИФІКАЦІЯ ПО ВООЗ, ТОКСИЧНІСТЬ: 4 клас небезпечності. Препарат нетоксичний, не викликає алергію, екологічно безпечний та абсолютно нешкідливий для комах-запилювачів.

8. ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ: зберігати у недоступному для дітей та тварин місці. Під час проведення обробок використовуйте відповідне обладнання та відрегульовану техніку, дотримуйтесь загальновизнаних норм безпеки.

9. ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА: у випадку потрапляння на шкіру, в очі необхідно змити препарат водою. У разі потреби звернутися до лікаря.

10. ЗАХОДИ ТА ЗАСОБИ ЗНИЩЕННЯ ТАРИ ТА ЗАЛИШКІВ ПРЕПАРАТУ: тара та залишки препарату спеціальних методів знищення та знешкодження не потребують.

11. ТЕРМІН ЗБЕРІГАННЯ: 5 років.

12. ТЕХНІЧНІ УМОВИ: ТУ У 20.2-24051976-008:2014.

13. СВІДОЦТВО ПРО ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ: серія А, № 04875.

14. ТАРНІ ОДИНИЦІ: 1 л, 5 л.

Кожен рослинний організм має у своєму складі генетично закладений вміст регуляторів, які контролюють ріст і розвиток. Вони характеризуються високою біологічною активністю, завдяки чому підсилюються процеси поділу клітин. На сьогодні відомо чотири групи регуляторів, які контролюють різні процеси в клітинних системах. До цього переліку входять ауксини, цитокиніни, брасини, гібереліни. Кожна з цих груп дозволяє коригувати найважливіші реакції та зміни, які проходять у клітинах рослин. Окрім того, до складу стимуляторів росту входять амінокислоти, пептиди, гумінові кислоти, вітаміни, ензими тощо. Але слід зазначити, що вміст фітогормонів, закладених у рослинний організм, дуже незначний, що в стресових ситуаціях може призвести до протікання незворотних деструктивних процесів. Тому використання стимулятора ВИМПЕЛ-К2®, розробленого досвідченими фахівцями компанії DOLINA, дозволить уникнути небажаних наслідків дії стресових факторів на рослину та забезпечити високі та стабільні врожаї, продукція яких зможе задовольнити вимоги сучасного споживача.

ЕФЕКТИ ВІД ЗАСТОСУВАННЯ

Дія речовин, представлених у складі ВИМПЕЛ-К2®, як окремих елементів впливу, так і у поєднанні, забезпечує його багатофункціональність і зосереджена безпосередньо на насінні та процесах, які протікають у ньому.

БАГАТОАТОМНІ СПИРТИ

Компоненти, які входять до складу препарату, мають високу плівкоутворювальну здатність. Це дає змогу закріпити бакові препарати на насінні, що підвищує ефективність біопрепаратів, протруйників та мінеральних добрив на 25–30%. Завдяки багатоатомним спиртам, які мають різну молекулярну масу фракційного складу суміші стає можливим захист від надлишкової вологи та дії патогенних мікроорганізмів, що зі свого боку підвищує польову схожість.

До того ж вони перешкоджають процесам кристалізації води, які можуть порушувати цілісність мембран і органел, покращується білковий обмін, що дозволяє краще впоратися зі стресовими умовами вирощування. Підвищується рівень вмісту цукрів і крохмалю на 40%, завдяки чому посилюється зимостійкість і морозостійкість (знижується температура замерзання клітинного соку і води на 3-5°С). Дія багатоатомних спиртів на ранніх етапах розвитку захищає насіння від впливу насіннєвої інфекції, що дозволяє отримувати вищі врожаї.

КАРБОНОВІ КИСЛОТИ

Коли взаємодіє система «насінина-ґрунт-довкілля», у насінні відбуваються складні біохімічні процеси, від успішного проходження яких залежить рівень та якість врожайності тієї чи іншої сільськогосподарської культури. Кожен з етапів онтогенезу рослинного організму характеризується низкою реакцій, які залежать від вмісту тих чи інших доступних насінині речовин. Існує декілька фаз проростання насіння, які мають свої особливості внутрішньоклітинних процесів. Починається процес проростання з поглинання води до точки, що має назву «критична вологість». Цей етап характеризується складними фізико-хімічними явищами, під час яких відбуваються внутрішньоклітинні перетворення, які пов’язані з включенням у структуру кислот молекул води. Далі відбувається набрякання, коли кількість вологи в насінині досягає критичного рівня.

Внаслідок цього активізується життєдіяльність клітин, починають вступати в дію ферментативні системи, значно збільшується дихальний коефіцієнт. Утворюється молода рослина, яка складається з ростка і первинних корінців. Завершальна фаза проростання насіння настає, коли організм переходить до повного автотрофного живлення. В нормальних умовах вирощування ці процеси проходять без труднощів і як наслідок це дає змогу отримати якісний результат. Але відомо, що рослина впродовж процесу росту і розвитку піддається негативній дії факторів, що призводить до внутрішньоклітинних порушень.

Завдяки використанню ВИМПЕЛ-К2® з’явилась можливість нівелювати дію складних процесів, які проходять у рослинному організмі в умовах стресу. Компоненти, що входять до складу препарату, мають макроергічні зв’язки, які активізують вироблення універсального акумулятора енергії АТФ. Внаслідок цього підсилюється клітинне дихання, краще засвоюється кисень, що дає змогу активізувати всі обмінні процеси.

ВИМПЕЛ-К2® також впливає на процеси перекисного окиснення, які руйнують клітину. Пошкодження клітини – це типовий патологічний процес, який базується на порушенні її структурної цілісності та функціональних властивостей. Існує низка факторів, взаємодія з якими може спричинити пошкодження. Одним із наслідків такого впливу є запуск процесів перекисного окислення ліпідів (ПОЛ). Ініціаторами ПОЛ виступають вільні радикали (гідроксильний радикал, синглетний кисень, водневий радикал). Щоб протистояти негативній дії вільних радикалів у клітині передбачена система антиоксидантного захисту, яка представлена різними речовинами.

Вплив комплексу ВИМПЕЛ-К2® дозволяє призупинити негативні процеси, з якими не може впоратися клітинна система антиоксидантного захисту. Компоненти препарату допомагають успішному перебігу циклу Кребса, що інтенсифікує процеси утворення АТФ та як наслідок, призводить до підвищення енергії проростання.

МОДИФІКОВАНІ ГУМІНОВІ КИСЛОТИ

Гумінові кислоти мають унікальні властивості. Використання цих речовин дозволяє підвищити екологічну чистоту, покращити якість сільськогосподарської продукції, скоротити терміни зростання і дозрівання, збільшити врожайність, відновити родючість ґрунтів. Але внаслідок особливостей поведінки гумінових кислот їх біологічна активність у розчинах перебуває на досить низькому рівні. Тому фахівці компанії DOLINA провели дослідження з метою отримання модифікованих гуматів, які мають змінену хімічну природу та конформацію. У результаті вдалося підвищити біологічну активність комплексу, тим самим багатогранно впливаючи на всі стадії росту і розвитку рослини.

Переважно цей вплив відбувається завдяки хелатним властивостям. Карбоксильні (СООН) та фенольні (ОН) групи гумінових кислот здатні утворювати хелатні комплекси з мікроелементами та в такому вигляді транспортувати їх в організм рослини. Також вони забезпечують високу обмінну ємність ґрунту.

Хінони містять у своїй структурі нелокалізовані електрони, які можуть вловлювати, накопичувати, а потім віддавати рослинній клітині сонячну енергію.

Завдяки своїм властивостям гумати здатні збільшувати енергію рослинної клітини, стимулювати процеси життєдіяльності живих організмів, прискорювати ріст і розвиток рослин. ВИМПЕЛ-К2® підвищує стійкість рослин до посухи на 25–30%. У багаторічних культур підвищується відсоток вдалих щеплень та укорінення живців на 15–20%, покращується приживлюваність саджанців на 10–12%. Також ВИМПЕЛ-К2® сприяє відновленню кореневої системи після пересадки саджанців. У кінцевому підсумку дія комплексу дає змогу посилити ріст та підвищити продуктивність і якість рослинної продукції.