Vimpel 2_
Характеристики
Склад
г/л
Багатоатомні спирти
не менше 300
Гумінові кислоти
до 30
Карбонові кислоти природного походження
3,0
----------------------------
---------------------
Тара:
10мл, 30мл, 100мл, 1л, 5л, 10л

Купити регулятор росту рослин ВИМПЕЛ 2®, що є комплексним природно-синтетичним препаратом контактно-системної дії для обробки насіння та рослин, які вегетують.

Головною відмінністю біостимулятора ВИМПЕЛ 2® від свого попередника є оптимально збалансований склад багатоатомних спиртів, завдяки чому препарат не втрачає рідкий стан в умовах низьких позитивних температур і може застосовуватися, якщо температура повітря +5°С і вище. До складу препарату входить набір карбонових кислот, які беруть участь у циклі Кребса, що є ключовим етапом дихання всіх клітин і джерелом енергії для синтезу життєво важливих з’єднань, таких як вуглеводи та амінокислоти.

Гумінові кислоти представлені їх новітньою модифікацією, яка є власною розробкою (ноу-хау) компанії ДОЛИНА. Модифіковані гумінові кислоти мають стійкість як в кислому, так і в лужному середовищі, що надає стійкості препарату в широкому інтервалі рН, без зниження його активності.

Завдяки вдосконаленому та збалансованому набору компонентів, що входять до його складу, регулятор росту рослин ВИМПЕЛ 2® має наступні властивості:

СТИМУЛЯТОР РОСТУ РОСЛИН
Багатоатомні спирти з коротким вуглецевим ланцюгом структурують вільну внутрішньоклітинну воду, підвищуючи її біологічну активність; прискорюють процеси росту і фотосинтезу; регулюють транспірацію та інтенсивність мінерального живлення. Продуктами перетворення багатоатомних спиртів у клітині є елементарні вуглеводи (моносахариди), які виступають будівельним матеріалом і джерелом енергії.

Природні стимулятори-адаптогени на основі карбонових кислот беруть участь у найважливіших енергетичних перетвореннях рослинного організму, підсилюють постачання кисню в тканини, підвищують вироблення основної енергетичної речовини АТФ-аденозинтрифосфату. Дія карбонових кислот, пов’язана з регулюванням енергетичного обміну, проявляється вже за дуже низьких концентрацій (0,002% розчин).

Завдяки своєму природному походженню карбонові кислоти підлягають швидкому метаболізму в рослині та надають препарату біостимулювальну дію. Це призводить до інтенсивного проростання насіння й активізації зростання органів рослини, а також прискорює засвоєння макро- та мікроелементів з ґрунту.

За наявності комплексу багатоатомних спиртів, солі гумінових кислот багаторазово підвищують свою активність. Збільшення їхньої проникної здатності відбувається завдяки високому тургорному тиску, який спричиняється багатоатомними спиртами.

АДАПТОГЕН, КРІОПРОТЕКТОР, ТЕРМОПРОТЕКТОР
Збалансований склад багатоатомних спиртів активно структурує вільну внутрішньоклітинну воду і є гарним стабілізатором її просторової структури. Завдяки цьому утворюються водні структури, аналогічні просторовій решітці льоду, які перешкоджають розвитку процесу кристалізації. Багатоатомні спирти покращують вуглеводний обмін, який виражається в підвищенні кількості цукрів у рослин. Карбонові кислоти надають антигіпоксичний ефект (підвищення стійкості організму до кисневої недостатності) шляхом активації сукцинатдегідрогеназного окислення і відновлення активності цитохромоксидази, сприяючи накопиченню в клітинах АТФ. Карбонові кислоти сприяють підвищенню вологоутримувальної здатності в тканинах рослин за рахунок зниження транспірації. Ці зміни роблять організм більш стійким до несприятливих факторів довкілля, рослини краще переносять як підвищену, так і знижену температури, а також зимові морози.

АНТИСТРЕСАНТ
На обробку пестицидами культурні рослини реагують синтезом специфічних стресових білків і ферментів, які нейтралізують отриманий негативний вплив. Комплекс з модифікованих гумінових кислот і низькомолекулярних багатоатомних спиртів прискорює обмінні процеси у тканинах рослин, які проявляються в  інтенсивнішому синтезі антистресових речовин, підсилюють фотосинтетичну продуктивність хлоропластів у клітинах, що в свою чергу знімає фітотоксичність після обробки пестицидами.

ІНГІБІТОР ХВОРОБ
Багатоатомні спирти мають гідрофільні властивості. Потрапляючи на поверхню листя, вони утримують вільну воду в колоїдному стані, перешкоджаючи розвитку хвороботворних організмів. Також захист від хвороб здійснюється шляхом посилення імунітету, стимуляції природної здатності рослини чинити опір хворобам. За рахунок підвищення імунітету ураженість рослин знижується в 1,5-2 рази, що зменшує кратність обробок рослин фунгіцидами.

АКТИВАТОР ҐРУНТУ
Біостимулятор росту рослин ВИМПЕЛ 2® за допомогою багатоатомних спиртів прискорює обмінні процеси в рослині, які збільшують кореневі виділення рослин, що призводить до підвищення активності ґрунтових мікроорганізмів у прикореневій зоні (ризосфері). Карбонові кислоти посилюють зростання чисельності мікроорганізмів.

У результаті активізується виділення СО2 і деструкція целюлози. Підтримується позитивний баланс гумусонакопичення. Збільшення мікробного числа азотфіксаторів, фосфор-мобілізаторів та інших корисних бактерій оптимізує мінеральне живлення рослин і дозволяє на 10-30% скоротити витрату мінеральних добрив.

ПРИЛИПАЧ
Багатоатомні спирти мають плівкоутворювальну здатність. Регулятор росту рослин ВИМПЕЛ 2® забезпечує закріплення бакових препаратів на поверхні насіння та листя, що підвищує ефективність біопрепаратів, пестицидів та мікродобрив. У разі тривалого (до 2-х місяців) перебування в умовах нестачі вологи в ґрунті, насіння піддається негативному впливу провокаційної вологи, що призводить до його пліснявіння. Сформована еластична оболонка не перешкоджає вільному диханню, проте захищає насіння від ґрунтової провокаційної вологи, зберігаючи його схожість.

ФОТОСИНТЕЗАТОР
Позакореневе внесення препарату сприяє збільшенню кількості хлорофілу, що підсилює розвиток рослини. Препарат оптимізує процеси пластичного та енергетичного обмінів, роблячи процес фотосинтезу у рослин максимально ефективним.

Біостимулятор ВИМПЕЛ 2® сумісний із пестицидами, макро-, мікродобривами та біопрепаратами. Препарат повністю розчиняється у воді та не втрачає свою активність у будь-яких бакових сумішах, підвищуючи ефективність їх дії. Низькомолекулярні багатоатомні спирти препарату легко проникають у тканини, виконуючи функцію транспортного агента для всіх препаратів, що застосовуються спільно зі стимулятором росту ВИМПЕЛ 2®.

Обробки необхідно проводити розчином, який був підготовлений безпосередньо перед застосуванням.

Препарат підвищує якість продукції, врожайність (збільшується на 10-30%).

Не потребує додаткових витрат на обробку, оскільки застосовується в бакових сумішах.

ЗАСТОСУВАННЯ (ПЕРЕДПОСІВНА, ПЕРЕДПОСАДКОВА ОБРОБКА)

Культура Строки внесення Норма внесення
Зернові, соняшник, кукурудза, зернобобові, ріпак, цукрові буряки, овочеві, просо, гречка, рис Передпосівна обробка насіння 0,5 – 1 л/т
Картопля Передпосадкова обробка бульб 2 – 4 % розчин
Плодово-ягідні, виноград Замочування саджанців та живців 2 – 4 % розчин

ЗАСТОСУВАННЯ (ВЕГЕТАЦІЙНІ ОБРОБКИ)

Культура Строки внесення Норма внесення, л/га
Зернові кущення
вихід у трубку
прапорцевий листок
0,5
Соняшник 2-4 пари листків
6-8 пар листків
0,5
Кукурудза 3-5 листків
7-8 листків
0,5
Ріпак 4-6 листків
стеблування
бутонізація
0,5
Цукрові та кормові буряки 4-6 листків 0,5
змикання листків в рядах
змикання листків в міжряддях
0,5
Зернобобові 3-5 трійчастих листків
бутонізація
формування бобів
0,5
Картопля повні сходи
бутонізація
після цвітіння
0,5
Хміль до цвітіння
після цвітіння
1,0 – 1,5
Плодовоягідні та виноград до цвітіння
після цвітіння
ріст плодів
1,0 – 1,5
Овочі активне зростання
бутонізація
початок плодоношення
0,5

1. ДО ВІДОМА СПОЖИВАЧА: під час використання препарату дотримуйтесь інструкції. Ефективність препарату та зручність у використанні залежить від дотримання рекомендацій по застосуванню, умов зберігання та транспортування, визначених виробником.

2. СУМІСНІСТЬ З ІНШИМИ ПРЕПАРАТАМИ: добре поєднується в бакових сумішах із засобами захисту рослин (за відсутності окремих рекомендацій виробника засобів захисту), карбамідом (у рекомендованих концентраціях позакореневих підживлень с/г культур згідно фаз розвитку), КАСом, мікродобривами та біопрепаратами.

3. ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ:

Увага! Перед приготуванням бакової суміші завжди перевіряйте препарати на сумісність!

Для цього візьміть ємність, налийте води (яка буде використовуватись для основного внесення), додайте компоненти бакової суміші у пропорціях відповідно до польових норм витрат. Закривши ємність, перемішайте вміст шляхом її перевертання 10-15 разів. Бакову суміш оцінюйте візуально двічі: відразу після перемішування та після того, як суміш відстоялася (приблизно через 30 хв.). Про несумісність препаратів говорить розшарування робочої рідини, утворення осаду, згустків, маслянистих утворень, що не диспергуються.

Увага! Можливе використання препарату в жорсткій воді. Діючі речовини, що входять до його складу, не утворюють сполук із солями жорсткості (СаSO4٠2H2О).

У разі відсутності проблем із сумісністю робочий розчин готувати безпосередньо перед обприскуванням. Препарат ретельно перемішати у заводській упаковці та влити безпосередньо до баку обприскувача, який спочатку заповнити водою до 2/3 його об’єму, потім за увімкненого режиму перемішування у послідовності згідно рекомендацій додати компоненти бакової суміші та закінчити заповненням бака водою. Перемішування суміші продовжувати протягом усього періоду її приготування, а також під час внесення.

Норми витрати робочого розчину: польові культури – 70-300 л/га, овочеві культури – 300-400 л/га, плодові культури та виноград – 800-1000 л/га.

4. ЧЕРГОВІСТЬ ДОДАВАННЯ КОМПОНЕНТІВ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ: під час приготування бакової суміші дотримуватись наступної черговості компонентів.

Бакова суміш:

Бакова суміш із КАСом
  • Вода
  • ВИМПЕЛ 2®
  • КАС згідно рекомендацій з проведення позакореневих підживлень 3-12%+2,5% MgSO4٠7H2O (5% десятиводневий)
  • Засоби захисту рослин
  • Мікродобрива
  • Вода
Бакова суміш із карбамідом
  • Вода
  • ВИМПЕЛ 2®
  • Карбамід згідно рекомендацій з проведення позакореневих підживлень з маточного розчину (або в бак для хімічних засобів обприскувача, або на фільтр)
  • Засоби захисту рослин
  • Мікродобрива
  • Вода

Увага! Змішування компонентів бакової суміші (регулятори росту, ЗЗР, мікродобрива та ін.) проводити виключно у воді!

5. УМОВИ ЗАСТОСУВАННЯ: обприскування проводити в ранкові або вечірні часи за підвищеної вологості повітря, щоб уникнути хімічних опіків листя. Оптимальна температура повітря +5…+25 °С за швидкості вітру до 5-7 м/с в залежності від обприскувача. Не рекомендується здійснювати обробки під час туману або у випадку випадіння роси: це може призвести до стікання робочого розчину з поверхні рослин і знизити ефективність обробки. Припиняти роботи слід за 1,5-2 години до початку дощу.

Увага! Використовувати лише щойно змішані розчини. Готовий розчин зберігати не більше 1 доби.

6. УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ ТА ПЕРЕВЕЗЕННЯ: зберігання та перевезення потрібно здійснювати відповідно до ГОСТу 14189.

Препарат необхідно зберігати у складах, спеціально призначених для цієї мети. Склад повинен забезпечувати захист від прямих сонячних променів, вологи, забруднення та механічних пошкоджень тари. Зберігати за температури від -5 ºС до +40 ºС.

Увага! Через високу концентрацію діючих речовин, у разі зберігання в умовах низьких температур (від -10 ºС), плинність препарату зменшується, і він набуває желеподібного стану. У випадку підвищення температури навколишнього середовища плинність рідини збільшується, і препарат повертається до первинного стану. Ці процеси жодним чином не впливають на діючі речовини у складі препарату та його властивості, але у випадку довготривалого перебування в умовах низьких температур можливе утворення осаду. Ретельно збовтати перед застосуванням.

Зберігати в оригінальній закритій тарі, у вертикальному положенні, кришкою догори, в картонному ящику. Максимальна кількість ящиків, розташованих один на одному, – не більше 3-х.

Транспортування можливе усіма видами транспорту в критих транспортних засобах. Допускається використання відкритих видів транспортних засобів, що забезпечують захист від атмосферних опадів.

Згідно висновку №255313/2 УКРАЇНСЬКОГО ВАНТАЖНОГО БЮРО, ДП «УкрНДІМФ» Міністерства інфраструктури України не класифікується як небезпечний вантаж і перевозиться як безпечний вантаж на загальних умовах.

7. КЛАСИФІКАЦІЯ ПО ВООЗ, ТОКСИЧНІСТЬ: 4 клас небезпечності. Препарат нетоксичний, не викликає алергію, екологічно безпечний та абсолютно нешкідливий для комах-запилювачів.

8. ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ: зберігати у недоступному для дітей та тварин місці. Під час проведення обробок використовуйте відповідне обладнання та відрегульовану техніку, дотримуйтесь загальновизнаних норм безпеки.

9. ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА: у випадку потрапляння на шкіру, в очі необхідно змити препарат водою. У разі потреби звернутися до лікаря.

10. ЗАХОДИ ТА ЗАСОБИ ЗНИЩЕННЯ ТАРИ ТА ЗАЛИШКІВ ПРЕПАРАТУ: тара та залишки препарату спеціальних методів знищення та знешкодження не потребують.

11. ТЕРМІН ЗБЕРІГАННЯ: 5 років.

12. ТЕХНІЧНІ УМОВИ: ТУ У 20.2-24051976-006:2014.

13. СВІДОЦТВО ПРО ДЕРЖАВНУ РЕЄСТРАЦІЮ: серія А, № 05070.

14. ТАРНІ ОДИНИЦІ: 10 мл, 30 мл, 100 мл, 1 л, 10 л.

IMG_0593_Dzyabyak

– Застосовуємо стимулятор росту ВИМПЕЛ® та мікродобрива ОРАКУЛ® вже 4 роки. Отримуємо стабільно високі врожаї. Овочі та фрукти в нас надходять до столу раніше усіх з селища, а маленька донечка Тетянка з задоволенням ласує з родинного городу. Особливу увагу приділяємо картоплі. Без використання стимуляторів росту та мікродобрив отримували в середньому 550 кг з сотки, з застосуванням отримуємо в середньому 700 кг.

Сергій та Марія Дзяб`як
mf_fedorova_ogirki_1

– Вже 5 років поспіль використовую ВИМПЕЛ® та ОРАКУЛ® в теплиці на огірках. Раніше отримувала десь близько 45-50 кг з одного квадратного метра, а із застосуванням продуктів компанії ДОЛИНА 60-65 кг. Щиро дякую Вам, Шановні!

Ольга Федорова
mf_udin_ogirki_1

 Препаратом ВИМПЕЛ® користуюсь в теплиці на огірках 2 роки, ефект вражає. Також не забуваю за картоплю. Традиційно отримували приблизно 400 кг з сотки, а після обробки стимулятором росту не менш ніж 500 кг. Дякую компанії ДОЛИНА за щедрі врожаї.

Руслан Юдін
Kondratuk
Микола Васильович, у чому секрет вашого успіху?
– Ніякого секрету немає. Технології відпрацьовані роками, але ми постійно вдосконалюємо їх. Цього сезону відкриттям року для нас став стимулятор росту рослин ВИМПЕЛ®, який виробляє група компаній ДОЛИНА.
– Чим саме привернув увагу цей препарат?
– Посудіть самі. У нас було посіяно 480 га озимої пшениці. 200 га ми двічі по вегетації обробили препаратом ВИМПЕЛ®.
Необроблена пшениця дала 56 ц/га, оброблена – 66 ц/га. Різниця склала 10 ц/га, відповідно прибавка до врожаю 18%.
До того ж, зерно тільки ІІІ класу. Наш головний агроном Сергій Степанович Поберезник розповідав, що на току при очищенні майже нічого у відходи не відвіялося. До речі, спочатку він був категорично проти застосування препарату. Так і казав: «Я в казки не вірю!». Але після таких результатів його ставлення докорінно змінилося.
– Наскільки вигідно використовувати ВИМПЕЛ®?
– Давайте порахуємо. За дві обробки ми використали 800 г препарату. Коштує це близько 100 грн, а натомість отримали 1 тонну зерна з гектару прибутку (на момент написання відгуку ціна 1 тонни пшениці ІІІ класу дорівнювала близько 2100 грн. – Прим.). Причому додаткових затрат на внесення не було, бо вносили у баковій суміші при захисних обробках. ВИМПЕЛ®сумісний з усіма засобами захисту рослин.
– Які плани на майбутнє?
– Чому на майбутнє? Вже зараз будемо обробляти посівний матеріал озимини препаратом для обробки насіння ВИМПЕЛ® з властивостями стимулятора та комплексним мікродобривом для обробки посівного матеріалу ОРАКУЛ®насіння, яке містить у собі всі необхідні елементи живлення для проростаючої рослини. А в майбутньому плануємо обробити всі посіви препаратом ВИМПЕЛ® та універсальним комплексним мікродобривом ОРАКУЛ® мультикомплекс, яке забезпечить повноцінне живлення мікро- елементами впродовж вегетації. Всі ці препарати теж виробляє група компаній ДОЛИНА . А в якості продукції ми вже пересвідчилися.
Микола Васильович Кондратюк
Dolina_09_13.indd
Восени 2012 року в господарстві обробили посіви у фазі 2-4 справжніх листків баковою сумішшю: гербіцид + інсектицид + ВИМПЕЛ® (0,5 кг/га) + ОРАКУЛ® коламін бор (1 л/га) на площі 250 га:
 
– Так, рослини після обробки міцні, коренева шийка товща. Звісно, перезимували відмінно. Та для мене, як керівника, головне – це отримання прибутку. А я націй обробці одержав 4 ц/га прибавки проти контролю. Врахуйте, що землі в нас далеко не найкращі. Тож висновки робіть самі, а ми й надалі будемо застосовувати стимулятор росту ВИМПЕЛ® та мікродобрива ОРАКУЛ® коламін бор.
Василь Петрович Перець
Mashiro
У суміші з протруювачем та препаратом ВИМПЕЛ® 0,5 кг/т, підприємство застосовує для обробки посівного матеріалу комплексне мікродобриво ОРАКУЛ® насіння, нормою витрачення 1,0 л/га, яке містить усі макро- та мікроелементи необхідні рослинам на первинних етапах життя. У 2012 році, таким зерном посіяли всю озиму пшеницю на площі 1600 га:
– Приємно вражає здоровий вигляд рослин. Вони вищі, темніші за кольором від контролю, мають краще кущення. Перезимівля 100%. Гарантовано очікувана прибавка до врожаю майже 6%. Та й зерно лише І-ІІ класу. А класність, як відомо, дає суттєву прибавку до вартості зерна.
Продукцію компанії ДОЛИНА, яка виробляє стимулятори серії ВИМПЕЛ® і мікродобрива серії ОРАКУЛ®, використовуємо вже шостий рік. За цей час не було жодних нарікань, навпаки, ми дуже задоволені якістю. Тому й цього року плануємо застосувати ВИМПЕЛ® та ОРАКУЛ® насіння для обробки зерна озимої пшениці з розрахунку на 2000 га посівної площі.
Віктор Григорович Машир
Hrypko

– Минулого року при вирощуванні ярого ячменю використали препарати для обробки насіння ВИМПЕЛ® нормою 500 г/т та мікродобриво ОРАКУЛ® насіння (0,5 л/т). Також в період вегетації, у фазу кущення, разом із застосуванням пестицидів додали стимулятор росту рослин ВИМПЕЛ® 500 г/га та універсальне комплексне мікродобриво ОРАКУЛ® мультикомплекс 1,0 л/га, яке містить усі необхідні рослинам елементи живлення. Потім у фазі прапорцевого листка – початку колосіння знову добавили до пестицидів ВИМПЕЛ® (500 г/га). Незважаючи на весняні та літні посухи, за рахунок такої технології отримали в середньому по 29 ц/га якісного врожаю. Окремі ділянки дали до 38 ц/га.

Ціль, як то кажуть, виправдовує засоби. Ці препарати застосовую й на інші культури, де вони теж дають гарні результати.

Віктор Анатолійович Хрипко
Mrichko

– Торік ярий ячмінь обробляли двічі. Спершу у фазу кущення: стимулятор росту ВИМПЕЛ® 500 г/га + мікродобриво ОРАКУЛ® мультикомплекс 2 л/га. Потім у фазу прапорцевого листка, теж ВИМПЕЛ®, але 400 г/га, та ОРАКУЛ® мультикомплекс 1,5 л/га. На сої обробку проводили у фазі 3–5 трійчастих листків сумішшю: ВИМПЕЛ® 500 г/га + ОРАКУЛ® мультикомплекс 1,5 л/га + ОРАКУЛ® коламін бор 1 л/га. Через деякий час був добре помітний візуальний ефект: рослини обох культур були темно-зеленого кольору, краще розвивалася коренева система. Крім того, посилюється стійкість до посухи, вилягання, що важливіше для ячменю. Зростає маса 1000 зерен. Зерно виповнене, немає зморщення. В 2012 році прибавка до врожаю на ячменю становила 3,4 ц/га, або десь 10%. На сої — 4,6 ц/га.

Препарати групи компаній ДОЛИНА використовуємо четвертий рік. Будемо застосовувати і цього року на всіх культурах на площі 1100 га.

Іван Васильович Мричко
Pecher

– Ріпак, як культура сильноросла потребує більшої кількості елементів живлення, таких як сірка та бор, тому навесні у фазі розетки, разом з інсектицидами та фунгіцидами ми застосовуємо ОРАКУЛ® сірка актив 2 л/га. А у фазу бутонізації до бакової суміші разом із пестицидами додаємо стимулятор росту ВИМПЕЛ® 0,5 кг/га та ОРАКУЛ® коламін бор 1 л/га. Натомість отримуємо добре розвинену міцну кореневу систему, товщі стебла та більшу кількість гілок. Минулого року так обробили весь озимий ріпак на площі 280 га. Прибавка до врожаю порівняно з середньою по регіону близько 35%.

Роман Васильович Печерський
Gavriliouk
– Уже другий рік поспіль навесні, коли обробляю озиму пшеницю та ярий ячмінь гербіцидами, додаю стимулятор росту рослин ВИМПЕЛ® нормою 500 г/га та універсальне мікродобриво ОРАКУЛ® мультикомплекс нормою 1 л/га. Поряд із стимуляцією ВИМПЕЛ® виступає ще як прилипач. Я помітив, що посіви швидко відходять від гербіцидного стресу. Але навіщо багато розповідати? Минулого року завдяки такій обробці озима пшениця дала прибавку врожаю в середньому 4,5 ц/га.
На ріпаку контроль не залишав і врожайність була 24 ц/га, а інші через посуху отримали по 11-12 ц/га. То й рахуйте самі.
Юрій Аркадійович Гаврилюк

ТОВ «ДАЛ ТРЕЙД» являється дистриб’ютором компанії МПП «ДОЛИНА» з 2012 року. Протягом трьох років продаємо регулятори росту рослин та, мікродобрива як в індустріальній, так і дрібній розфасовці. В дрібній розфасовці продавали в основному стимулятор росту «Вимпел» та мікродобриво «Оракул мультикомплекс». Наші покупці купляли дані препарати на пробу, на частину площі, щоб для себе зробити порівняння в доцільності їх використання. В більшості випадків використовували «Вимпел» та «Оракул мультикомплекс» на овочевих культурах, зернових культурах та садах, в суміші з інсектицидами та фунгіцидами, однократно чи двох та трьохразове внесення.

Покупці, які використовували препарати МПП «Долина» охоче ділилися з нами інформацією про те, що при використанні стимулятора росту «Вимпел» спостерігалась стійкість рослин до несприятливих умов навколишнього середовища, рослини краще переносили жару та холод, стрес після обробки пестицидами, ставали стійкими до враження хворобами та знижувалася інтенсивність розвитку хвороб. Також збільшувалася коренева система рослин, що в свою чергу поліпшувало живлення рослин та призводило до активізації росту наземної частини рослин. Кращими були результати при комбінованому внесенні «Вимпел» та «Оракул мультикомплексу» – комплексного універсального мікродобрива, що містить у своєму складі оптимально збалансовані необхідні макро та мікроелементи для повного забезпечення живлення рослин. Використання «Оракул мультикомплекс» підвищує стійкість рослин до хвороб, шкідників та стресових ситуацій на 25-30%, стимулює засвоєння рослинами поживних речовин з грунту, підвищує врожайність на 20-25%. Слід відмітити й доступність цін на «Вимпел» та «Оракул мультикомплекс» .

Хороші результати від внесення стимуляторів росту рослин та мікродобрив, збалансоване співвідношення ціни та якості препаратів дозволили нам зберегти наших клієнтів та вдвічі збільшити обсяги продажу продукції МПП «Долина» на наступний рік.
Сьогодні стимулятори та добрива МПП «Долина» успішно продаємо у великій фермерській розфасовці і вони посіли почесне місце на ринку добрив та завоювали довіру та високу оцінку у сільгоспвиробників.

В.В. Паранюк

ПП “Агрофон плюс” являється дистриб’ютором групи компаній “Долина” з 2011 року, активно співпрацює з іншими компаніями-виробниками пестицидів в Україні.

З такими препаратами, як РРР “Вимпел працюємо біля десяти років, а з мікродобривами “Оракул з першого року виходу їх на ринок.
Клієнти ПП “Агрофон Плюс” переважно середні сільськогосподарські товариства, фермери та одноосібники, яким надаємо дорадчі послуги, рекомендації, технології.

Усі препарати від компаній “Долина” знайшли добрий відгук від кінцевого споживача. Застосування препаратів “Вимпел”, “Оракул” від обробки насіння до збирання урожаю, як на зернових, зерно-бобових, овочевих культурах, картоплі явно дали чудові результати підвищення врожайності, смакових якостей, лежкості, захисту від хвороб.

Позитивно препарати “Вимпел”, “Оракул” зарекомендували себе в бакових сумішах з пестицидами.

Володимир Олександрович Кисіль

Обробка вегетуючих рослин стимулятором росту ВИМПЕЛ 2® дозволяє збільшити врожайність сільськогосподарських культур від 20 до 30% та підвищити якість рослинної продукції. Створення препарату зумовлене вимогами виробників, які націлені на досягнення максимальних економічних результатів в аграрній справі. Для успішної діяльності будь-якого сільськогосподарського підприємства необхідно забезпечити виконання основних умов, які впливають на рентабельність. У сфері сільського господарства – це кількісні та якісні показники отриманого за підсумками року врожаю.

Стимулятор росту ВИМПЕЛ 2® був розроблений таким чином, щоб бути справжнім флагманом у технологіях наших клієнтів та приємно дивувати споживачів під час збору врожаю суттєвим збільшенням цих показників. І це стало можливим завдяки поєднанню унікальних властивостей компонентів препарату та синергії між ними, а також відпрацьованих за довгі роки існування компанії технології виробництва та контролю якості.

ЕФЕКТИ ВІД ЗАСТОСУВАННЯ

ПІДВИЩУЄ ВРОЖАЙНІСТЬ ВІД 20–30 % ТА БІЛЬШЕ

Діючі речовини, представлені у складі ВИМПЕЛ 2®, виконують різноманітні функції та надають можливість отримати максимальний ефект від застосування препарату й забезпечують його багатофункціональність.

БАГАТОАТОМНІ СПИРТИ

Під час процесу замерзання вода може збільшуватися в об’ємі до 10 %, що може призвести до розриву стінок клітин, а згодом і до загибелі всієї рослини. Щоб уникнути негативного впливу довкілля на рослини необхідно використовувати речовини, які підвищують стійкість рослин до морозів. Одним із найкращих кріопротекторів є багатоатомні спирти, які запобігають розвитку пошкоджень біологічних об’єктів у разі їх заморожування та подальшого відтавання.

У процесі замерзання діє два фактори, які ушкоджують клітини: формування внутрішньоклітинного льоду та зневоднення. Під час зміни структури льоду вдається знизити механічний вплив на цитоплазму та мембрану клітин. Отже, багатоатомні спирти проявляють захисну дію завдяки зниженню ступеню дегідратації клітин, перешкоджаючи підвищенню концентрації клітинного соку до токсичного рівня, а також знижують можливість його кристалізації.

Продуктами перетворення багатоатомних спиртів у клітинах є елементарні вуглеводи (моносахариди), які виступають будівельним матеріалом і джерелом енергії. Водночас вони покращують вуглеводний обмін, що проявляється в підвищенні вмісту цукрів у рослинах. А також є потужним джерелом синтезу органічних сполук під час активного росту та розвитку рослин.

Багатоатомні спирти мають гідрофільні властивості, тож потрапляючи на поверхню листя, вони формують комплекс з вільною водою, що перебувають у колоїдному стані, перешкоджаючи розвитку хвороботворних організмів. Окрім цього, захист від збудників бактеріальних захворювань здійснюється шляхом посилення імунітету, стимуляції природної здатності рослин чинити їм опір. Завдяки підвищенню імунітету ураженість рослин знижується в 1,5-2 рази, що дозволяє застосовувати мінімальні рекомендовані норми фунгіцидів.

За допомогою багатоатомних спиртів ВИМПЕЛ 2® прискорює обмінні процеси в рослинах, збільшує кількість кореневих виділень, що призводить до підвищення активності ґрунтових мікроорганізмів у прикореневій зоні (ризосфері). Багатоатомні спирти мають плівкоутворювальну здатність, тому ВИМПЕЛ 2® забезпечує закріплення бакових препаратів на поверхні листя, що підвищує ефективність біопрепаратів, пестицидів та мікродобрив.

МОДИФІКОВАНІ ГУМІНОВІ КИСЛОТ

Модифіковані гумінові кислоти, представлені в складі продукту, отримані внаслідок експериментів, у процесі яких було розроблено близько десятка власних унікальних варіантів цієї діючої речовини. Під час досліджень наукові фахівці компанії прийшли до висновку, що кількісний інтервал вмісту гумінових речовин у складі продуктів для сільського господарства має дозу-ефект.

Тобто ефективне використання діючої речовини можливе лише за умов певного складу. Відхилення від норми в той чи інший бік може призвести до небажаних результатів. Під час проведення наукових та польових досліджень ідентифіковано оптимальну криву дози-ефекту, яка визначає зміну впливу модифікованих гумінових кислот на рослину залежно від концентрації. Результати цих досліджень стали однією з концепцій, що лягли в основу розробки складу стимулятора ВИМПЕЛ 2®.

Залежність ефективності модифікованих гумінових кислот від норми внесення у порівнянні зі зразками стандартних гуматів, DOLINA, 2020 рік.

ПІД ЧАС МОДИФІКАЦІЇ ГУМІНОВИХ КИСЛОТ НАУКОВІ ФАХІВЦІ КОМПАНІЇ КЕРУВАЛИСЯ ДВОМА КРИТЕРІЯМИ:

1. Максимальний рівень проникнення модифікованих гумінових кислот, і як результат – максимальна ефективність.

Так само паралельно проводилися дослідження з досягнення максимального ступеня проникнення модифікованих гумінових кислот у клітини рослин та їх головні органели – ядро, мітохондрії, хлоропласти. Дослідження показали, що на цей показник впливають як величина молекулярної маси, так і біологічна особливість рослин. Для цього було проведено короткострокові мікровегетаційні досліди. Під час набору варіантів досліду визначали максимальне насичення клітин рослини модифікованими гуміновими кислотами за умови різних молекулярних мас.

РІВЕНЬ НАСИЧЕННЯ МОДИФІКОВАНИМИ ГУМІНОВИМИ КИСЛОТАМИ ОРГАНЕЛ РОСЛИННИХ КЛІТИН ЗАЛЕЖНО ВІД МОЛЕКУЛЯРНОЇ МАСИ

Молекулярна маса гумінових кислот На 500 мг фракції На 100 мг фракції
ядро мітохондрії хлоропласти
500±100 30,4±3,4 63,4±6,3 201,8±20,4
8400±600 61,0±6,1 97,4±9,7 274,0±27,4
12000±2500 36,5±3,7 72,6±7,3 160,0±16,0

 

З наведених даних можемо зробити висновок, що модифіковані гумінові кислоти, представлені у стимуляторі росту ВИМПЕЛ 2®, мають властивість зберігати активність та водорозчинні якості у середовищах із різним рівнем pH і ефективно насичувати рослинні клітини, розкриваючи повною мірою свій потенціал.

2. Активність і водорозчинність гумінових кислот як у кислому, так і лужному середовищі.

Як відомо, основні властивості гумінових речовин, такі як ефективна активність, розчинність і стабільність у розчині, залежать від pH середовища, що пов’язано з їх структурно-груповим складом. Гумінові речовини стабільно розчиняються в нейтральному середовищі, але зі зниженням pH ця властивість змінюється залежно від хімічного складу та походження речовин. Це може призвести не тільки до втрати ефективності бакової суміші, але й до виходу з ладу обприскувальної техніки у результаті забивання форсунок та інших вузлів агрегатів нерозчинними частками гуматів, що випали в осад.

ПОРІВНЯННЯ МАСОВОЇ ЧАСТКИ ГУМІНОВИХ РЕЧОВИН В ОСАДІ, % ЗАЛЕЖНО ВІД рH СЕРЕДОВИЩА

рН,
од.
Зразок гумінових
речовин №1
Зразок гумінових
речовин №2
Модифіковані гумінові
кислоти (ВИМПЕЛ 2®)
Масова частка гумінових речовин в осаді, %
5,5
5,0 7,4
4,5 7,4
4,0 7,5 2,3
3,5 7,3 5,9
3,0 7,5 7,1
2,5 7,3 7,1
2,0 7,4 7,4
1,0 7,3 7,3

 

Основним завданням у розв’язанні цього питання був підбір гумінових кислот і вивчення їх поведінки в розчинах, з метою досягнення їх стабільності у бакових сумішах. Актуальність цього питання зумовлене використанням сільськогосподарськими виробниками низькоякісних ЗЗР, які на ринку мають досить низьку вартість. Особливістю цих продуктів є підкислення робочого розчину, причому pH води у багатьох регіонах нашої країни не відповідає нейтральним значенням. У лужному середовищі фенольні та карбоксильні групи депротонуються, що спричиняє відштовхування негативно заряджених груп, і, як наслідок, молекули гумінових речовин мають розтягнуту конфігурацію. Якщо рН знижується, функціональні групи протонуються й ефекти відштовхування зведені до мінімуму, зрештою молекули набувають спіральної конформації.

На цій стадії гідрофобні ділянки перебувають у внутрішній частині структури, а гідрофільні частини – у контакті з водним середовищем. Така поведінка є відповідальною за міцелоподібну організацію та зменшення поверхневого натягу гумінових речовин.

Поведінка молекул гумінових речовин у лужному середовищі та процес агрегації у результаті зниженні рН середовища

Поведінка молекул гумінових речовин у лужному середовищі та процес агрегації у результаті зниження рН середовища:

а – відштовхування депротонованих груп, якщо pH>7; б – внутрішньомолекулярна агрегація у разі зниження рН середовища; в – міжмолекулярна агрегація у разі зниження рН; г – осадження гумінових речовин, якщо рН=4,5.

Підвищення концентрацій іонів водню викликає протонування карбоксильних груп гумінових речовин, що зрештою призводить до випадіння в осад макромолекул. Цей процес починається від рН=5,5, і його слід розглядати як безперервний, який сприяє агрегації гумінових речовин на молекулярному рівні, і, як наслідок, утворенню гідрофобної поверхні. Тому можемо зробити висновок, що кисле середовище деактивує молекули гумінових кислот.

Вирішення завдання зі створення модифікованих гумінових кислот, які будуть зберігати водорозчинні властивості та активність у кислих середовищах, було знайдене фахівцями компанії в результаті тривалих досліджень та модифікації гумінових кислот.

КАРБОНОВІ КИСЛОТИ

Природні стимулятори-адаптогени на основі карбонових кислот беруть участь у найважливіших енергетичних перетвореннях рослинного організму, підсилюють постачання кисню в тканини, підвищують вироблення основної енергетичної речовини АТФ-аденозинтрифосфату. Регулювальна дія карбонових кислот проявляється вже за дуже низьких концентрацій (0,002 % розчин).

Карбонові кислоти беруть участь в обміні речовин, окислювально-відновних реакціях, тканинному диханні.

Завдяки своєму природному походженню карбонові кислоти підлягають швидкому метаболізму в рослині та надають препарату біостимулювальну дію. Це призводить до інтенсивної активізації зростання органів рослини, а також прискорює засвоєння макро- та мікроелементів з ґрунту.

Карбонові кислоти сприяють підвищенню вологоутримувальної здатності в тканинах рослин завдяки зниженню транспірації. Ці зміни роблять організм стійкішим до несприятливих факторів довкілля, рослини краще витримують високі та низькі температури.

СИНЕРГІЯ ДІЮЧИХ РЕЧОВИН

На обробку пестицидами культурні рослини реагують синтезом специфічних стресових білків і ферментів, які нейтралізують отриманий негативний вплив. Комплекс із модифікованих гумінових кислот і багатоатомних спиртів прискорює обмінні процеси у тканинах рослин, що проявляється в інтенсивнішому синтезі антистресових речовин, активізації фотосинтетичної продуктивності хлоропластів у клітинах, а це, відповідно, знімає фітотоксичність після обробки пестицидами.

За наявності комплексу багатоатомних спиртів, гумінові кислоти багаторазово підвищують свою активність та рівень проникної здатності завдяки високому осмотичному тиску внутрішньоклітинної води, спричиненому дією спиртів. Карбонові кислоти сприяють зростанню чисельності мікроорганізмів. У результаті активізується виділення СО2 і деструкція целюлози, підтримується позитивний баланс гумусонакопичення. Збільшення мікробного числа азотфіксаторів, фосформобілізаторів та інших корисних бактерій оптимізує мінеральне живлення рослин і дозволяє на 20–30 % скоротити витрату мінеральних добрив.