• +38 050 474 21 42
  • +38 067 642 12 24

Группа компаний "Долина" - объединение предприятий, специализирующихся на разработке, исследовании и внедрении в сельскохозяйственное

Приховати

Група компаній Долина:

(050) 474-21-42
Зателефонуйте і ми надамо відповіді на всі Ваші питання! Або замовте зворотній дзвінок:

Рекомендації по обробці озимих культур у період осінньої вегетації

Основним завданням агронома в осінній період є отримання дружних і рівномірних сходів озимих культур. Несприятливі погодні умови, такі як різкі коливання температур та приморозки на поверхні грунту під час осінньої вегетації, погіршують споживання поживних речовин кореневою системою, призводять до появи дефіциту елементів живлення та гальмування фізіологічних процесів у рослинах. Як наслідок, у кінці періоду вегетації отримуємо посіви у фазі «шильце - три листочки», що не відповідає критеріям оптимально розвиненої рослини перед входженням в зиму (3-4 пагони, добре розвинена коренева система, кількість розчинних вуглеводів у вузлах кущіння більше 40%).

Перший крок в отриманні прибутку допоможуть зробити препарати для обробки насіння: ВИМПЕЛ-К® і ОРАКУЛ® насіння. Всього 300 - 500 г/т ВИМПЕЛа-К® і 0,5 - 1 л препарата ОРАКУЛ® насіння дозволять додатково отримати в сердньому 5,6 ц/га до врожайності озимої пшениці. До того ж вони стануть надійною підмогою у збереженні життєздатності насіння в несприятливих умовах навколишнього середовища, боротьбі з поверхневими інфекціями, в покращенні перезимівлі завдяки інтенсивному накопиченню цукрів у тканинах рослин. Дія препаратів не обмежується допомогою рослинам на перших етапах їх розвитку, яке полягає в посиленні енергії проростання і протистоянні негативним факторам. Ефект від їх застосування закріплюється на весь період життєдіяльності культури.


 

Для активізації ростових процесів озимих культур в осінній період вегетації та підвищення адаптивності рослин до комплексу шкодочинних факторів зимового періоду науковці групи компаній «ДОЛИНА» рекомендують застосовувати під час позакореневого підживлення стимулятор росту рослин ВИМПЕЛ 2®, у нормі 0,5 л/га та комплексне мікродобриво ОРАКУЛ® мультикомплекс у нормі 1,0 л/га. 

 

Стимулятор росту рослин ВИМПЕЛ 2® містить багатоатомні спирти, гумінові та карбонові кислоти. Кожен з компонентів препарату виконує відповідну функцію, які в поєднанні проявляють дію, спрямовану на підсилення адаптації озимих культур до несприятливих погодних умов зимівлі.

Мікродобриво ОРАКУЛ® мультикомплекс містить у своєму складі збалансований набір макро- та мікроелементів у доступних для рослин формах, що забезпечує швидке усунення дефіциту елементів живлення навіть за несприятливих погодних умов (похолодання), коли доступність їх з ґрунту різко знижується.

 

Бакова суміш препаратів ВИМПЕЛ 2® + ОРАКУЛ® мультикомплекс активізує ростові процеси в рослині, що призводить до збільшення площі фотосинтетичної поверхні, активізації росту і розвитку кореневої системи, підвищення коефіцієнта кущіння у зернових, потовщення кореневої шийки у ріпаку. Рослини встигають акумулювати більшу кількість запасних речовин, завдяки чому підвищується концентрація клітинного соку і рослини менше пошкоджуються від дії низьких температур.

Обробку посівів зернових такою баковою сумішшю можна починати вже на початку кущення (після утворення 4-го листка на рослині). На посівах ріпаку озимого - після утворення 2-3 пар листочків.

Рослини ріпаку, порівняно з іншими сільськогосподарськими культурами, для росту і розвитку потребують багато бору. 25% від загальної кількості цього мікроелемента ріпак засвоює восени, решту - у фазу диференціації бруньок.

Завдяки обробці посівів ріпаку борними добривами під час осінньої вегетації підвищується еластичність тканин, що захищає стебла і кореневі шийки рослини від розтріскування під час морозів і сильного росту. Це, в свою чергу, сприяє зниженню ушкодження рослин хворобами (некрозом кореневої шийки, вертициліозом тощо). Крім того, бор впливає на розвиток кореневої системи, сприяє кращому відновленню весняної вегетації. Для усунення дефіциту бору рекомендуємо додавати до бакової суміші ВИМПЕЛ 2® + ОРАКУЛ® мультикомплекс препарат ОРАКУЛ® колофермин бору у нормі 1,0 л/га. До складу препарату також входять кріопротектори, що забезпечують додатковий захист рослин від низьких температур.

Перезимівля озимих культур є однією з найважливіших агрономічних проблем у виробництві зерна, яку потрібно завжди враховувати і знаходити засоби максимального зменшення її шкідливих наслідків. Восени, при температурах 8-15оС, продуктивність фотосинтезу ще дуже висока. Цей час необхідно максимально ефективно використати для формування оптимально розвинених рослин та створення умов для успішної зимівлі. Адже пошкодження рослин низькими температурами є основною причиною зрідження, а в окремі роки навіть повного вимерзання посівів на значних площах, що зумовлює додаткові витрати коштів на заміну втраченого посівного матеріалу, повторний обробіток полів, пересівання загиблих посівів ярими культурами тощо.

Крім того, за таких умов порушуються плани проведення посівної кампанії, що призводить до запізнення сівби ярих культур і зниження їхньої урожайності.

Відновлення вегетації навесні також передбачає обробку посівів макро- та мікродобривами. Це - третій і останній з основних етапів обробки, який входить у рекомендовану нашою компанією технологію вирощування озимих культур. Препарати, що застосовуються: ВИМПЕЛ 2® + ОРАКУЛ® мультикомплекс + ОРАКУЛ® колофермин міді.

Що дає кожен з них:
  • ВИМПЕЛ 2® допомагає рослинам швидше відновитися після перезимівлі, стимулює розвиток кореневої системи, підвищує імунітет і морозостійкість. А викликане його дією прискорення обмінних процесів призводить до збільшення ефективності підживлень на 30%;
  • ОРАКУЛ® мультикомплекс забезпечує рослини всіма необхідними елементами живлення незалежно від зміни погодних умов або фізіологічного стану ґрунту;
  • ОРАКУЛ® колофермин міді відповідає за збільшення довжини колоса, кількості зерен у ньому, їх масу. Завдяки цьому мікродобриву вміст білка в зернах збільшується в середньому на 1,4%.
 

 

У поєднанні з двома попередніми обробками середній показник надбавки до контролю досягає 14,9 ц/га.

Для ще більшого збільшення врожайності та якості продукції ГК «Долина» рекомендує обробити посіви в стадії прапорцевого листка стимулятором росту рослин ВИМПЕЛ 2®. Ця додаткова обробка також допоможе рослинам швидше відновитися після застосування пестицидів, швидше сформувати колос і, крім того, підвищити жаростійкість та посухостійкість посівів.

Звісно, не варто забувати, що кожен ґрунт має свої особливості, тому на випадок виникнення браку мікро- і макроелементів ми розробили лінійку продуктів, які допоможуть вирішити цю проблему.

 

Наші менеджери завжди готові вас проконсультувати й підібрати оптимально ефективну технологію в кожному конкретному випадку.

Група компаній "Долина" - стимулюємо зростання Вашого прибутку!

 
Поділитися