Добрий день, шановні дачники та городники! Мене звати Петро Іванович Коротецький. В сільському господарстві я пропрацював понад 20 років, крім того, вже близько 30 років займаюся вирощуванням овочів, картоплі, ягід та фруктів на своїй присадибній ділянці. За цей час було накопичено багато цікавого досвіду, який може бути корисним і для вас.

На початку сезону, як і в минулі роки, на сторінках видання, ділитимусь з вами корисним досвідом у досягненні високих та якісних врожаїв. Сподіваюсь, інформація буде актуальна, як для тих, хто займається городництвом задля власних потреб, так і тим, хто вирощує овочі професійно з метою реалізації продукції.

У тепличників та городників, які займаються вирощуванням розсади, у лютому вже достатньо роботи. Але для того, аби зусилля гарантовано принесли прибуток, слід прислухатися до рекомендацій, які з року в рік дають відмінні результати.

Першою з нами ділиться своїм досвідом Галина Миронівна Мілух з смт. Гримайлів Тернопільської області:
– Завжди перед посівом, насіння помідор замочую на 2-3 години у розчині стимулятору роста ВИМПЕЛ®, розводячи 10 мл препарату в 0,5 л води. Завдяки такій обробці насіння швидше проростає, розсаду отримую з більш потужним корінням, стеблами та листям. Згодом, така обробка забезпечує додаткову прибавку до врожаю. В середньому виходить додатково 2-3 відра з 1 сотки, у порівнянні з необробленими рослинами.

Це нам підтверджує і Марія Леонідівна Єрмоленко з м. Тлумач Івано-Франківської області:
– Перед тим, як саджати насіння капусти, я готую 2%-ний розчин препарату ВИМПЕЛ® (10 мл препарату на 0,5 л води). На декілька годин замочую насіння у розчині, трохи підсушую і лише після цього саджаю. Сходи отримую дружні й вирівняні, на 2-3 дні раніше, ніж без обробки. В решті решт, приваблює прибавка до врожаю – одержую на 1-2 мішка з 1 сотки більше, ніж було раніше, коли ВИМПЕЛ® не застосовувала.

Від себе хотілося б зауважити, що в цьому ж 2% розчині багатофункціонального препарату ВИМПЕЛ®, ми можемо замочувати коріння розсади перед висаджуванням. Завдяки такій обробці рослини будуть краще приживатися, швидше підуть у ріст та сформують більш міцну кореневу систему.

У підсумку, завдяки застосуванню стимулятору ВИМПЕЛ® при обробці насіння та розсади перед висаджуванням, ми отримуємо дружні, міцні та ранні сходи. Приживлюваність розсади складає практично 100%.
Такі нескладні прийоми створюють всі необхідні умови для отримання більш ранніх та високих врожаїв овочів з кращими смаковими та товарними якостями.

Ви, як і раніше, можете відправляти свої запитання, відгуки та побажання, щодо застосування препаратів ВИМПЕЛ® и ОРАКУЛ® за адресою: 36008, м. Полтава, вул. Європейська, 146а, каб. 406, ТОВ «ДОЛИНА-ЦЕНТР», чи на електронну пошту info@dolina.ua , а також за телефонами: (050) 474-21-42, (067) 642-12-24. Я з радістю на них відповім на сторінках видання.

Петро Коротецький, вчений агроном.