Вітаю, шановні дачники та городники. Якщо квітень і травень – це місяці посіву та посадки, то червень – місяць догляду за всім, що ми посадили та посіяли. І від того, як ми будемо доглядати за рослинами цього місяця, власне, буде залежати величина майбутнього врожаю.

На жаль, не завжди вистачає часу на проведення всіх необхідних заходів, особливо якщо ділянка знаходиться на значній відстані від будинку. Удвічі важче тим, у кого площа городу виходить за межі традиційних 6 соток. Але компенсувати недостатнє розпушування, полив та багато інших негативних факторів можливо.

Саме таким досвідом з нами сьогодні ділиться Роман Зіновійович Крут з м Тернопіль.

– Щоб захистити рослини від спеки та забезпечити їх усіма необхідними елементами живлення, я застосовую таку суміш: стимулятор ВИМПЕЛ® + комплексне мікродобриво ОРАКУЛ® мультикомплексмікродобриво ОРАКУЛ® колофермин бору. Кожного препарату беру по 20 мл та розводжу у 10 л води. У розчин можна додавати хімікати від шкідників та хвороб. Наприклад, на картоплі, коли обробляю її від колорадського жука. За сезон можна проводити по 3 обробки залежноі від культури.

Завдяки такому складу листя стає темнішим, стебла товщі. Помідори та картоплю менше уражає фітофтора. Урожай, звісно, більший та плоди смачніші. Тієї ж картоплі виходить надбавка до 2 мішків з 1 сотки. Вона краще лежить, та й смачніше буде.

Дякуємо Роману Зіновійовичу за цінну пораду. А мені хотілося б звернути увагу на те, що ці препарати мають однаково високу ефективність практично на всіх культурах, на яких вони застосовуються, у тому числі й декоративних.

Також необхідно звернути увагу на те, що починаючи з цього сезону для корекції живлення рослин група компаній ДОЛИНА, крім уже згаданого мікродобрива ОРАКУЛ® колофермин бору, для населення випускає наступні мікродобрива:

  • ОРАКУЛ® колофермин міді;
  • ОРАКУЛ® колофермин фосфору;
  • ОРАКУЛ® колофермин калію;
  • ОРАКУЛ® колофермин кальцію.

Детальніше ці препарати ми розглядали у попередньому випуску.

Садівникам хочу нагадати, що практично всі багаторічні насадження з часом починають страждати від хлорозу. Це обумовлено нестачею заліза, дефіцит якого щороку тільки зростає. Мікродобриво ОРАКУЛ® колофермин заліза (30 мл на 10 л води) ефективно ліквідує цей дефіцит. А його профілактичне застосування дозволяє уникати прояву симптомів хвороби.

Застосування ОРАКУЛА® колофермина заліза з препаратами ВИМПЕЛ®ОРАКУЛ® мультикомплекс і ОРАКУЛ® колофермин бору дозволить вам отримати не тільки високий урожай плодів, ягід та винограду, але й поліпшити їхній смак, товарний вигляд, транспортабельність та лежкість.

Ви, як і раніше, можете надсилати свої запитання, коментарі та побажання щодо застосування препаратів ВИМПЕЛ® та ОРАКУЛ® на адресу: 36008, м Полтава, вул. Європейська, 146а, к.406, ТОВ «ДОЛИНА-ЦЕНТР» або на електронну пошту: info@dolina.ua, а також зателефонувати за телефонами: (050) 474-21-42, (067) 642-12-24. Я з радістю на них відповім на сторінках журналу.

Петро Коротецький, вчений агроном