«Що посієш — те й пожнеш».
(Українська народна приказка).

Незабаром стартує посівна кампанія озимих сільськогосподарських культур. Керуючись календарними строками першим насінням висіяним на поля під врожай 2018 року буде насіння ріпаку озимого. Строки сівби даної культури мають вирішальне значення для забезпечення надійної перезимівлі рослин та формуванні майбутнього врожаю. Оптимальною вважається сівба за 20-30 днів до початку висіву озимих колосових культур.

За вимогами сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур, сівба будь-якої культури є недопустимою без передпосівної обробки насіння спеціальними протруйниками. Донедавна в системі захисту сходів рослин озимих культур застосовували протруйники з фунгіцидним діючим компонентом, натомість сьогодні усе більшого поширення набувають інсекто-фунгіцидні препарати, які захищають сходи не лише від хвороб, а також від шкідників.

Але разом з беззаперечними перевагами, які надають протруйники у боротьбі за майбутній врожай, суттєвим недоліком препаратів, які використовуються для обробки насіння, є їх фітотоксичність, що проявляється у зменшенні польової схожості, особливо в умовах недостатнього вологозабезпечення ґрунту. На сьогодні, практично не існує протруйників, які б тією чи іншою мірою не знижували енергію проростання насіння.

Нівелювати негативну дію інсекто-фунгіцидних препаратів та забезпечити насінину всіма необхідними елементами живлення допоможе одночасне використання у бакових сумішах разом з протруйниками стимулятора для обробки насіння ВИМПЕЛ-К® та комплексного рідкого мікродобрива ОРАКУЛ® насіння. Норми застосування препаратів при обробці насіння ріпаку озимого наведені у схемі.

Зняття фітотоксичності від обробки насіння протруйниками відбувається за рахунок прискорення обмінних процесів у тканинах паростків, що призводить до більш інтенсивного синтезу антистресових речовин. При цьому створюються оптимальні умови для відновлення сили росту паростків до рівня закладеного в генотипі.

Ефективність застосування препаратів ВИМПЕЛ-К® та ОРАКУЛ® насіння при вирощуванні озимого ріпаку

Варто зазначити, що даний агрозахід є одним із найбільш рентабельних резервів підвищення врожайності. Адже при даних нормах внесення затрати на обробку насіння препаратом ВИМПЕЛ-К® становитимуть 1,20 грн/га, а препаратом ОРАКУЛ® насіння – 1,10 грн/га відповідно. Загальні витрати становитимуть 2,30 грн/га. А оскільки відповідна технологічна операція дає можливість отримати прибавку врожаю на рівні 10-15%, нескладно зрозуміти, що додаткові затрати на обробку насіння препаратами ГК «ДОЛИНА» є цілком виправданими та високоокупними.
Подальша обробка проводиться восени і навесні після відновлення вегетації. Збільшити діаметр кореневої шийки та кількість цукрів перед зимівлею допоможе наша технологія, що передбачає додавання в бакову суміш таких препаратів: ВИМПЕЛ 2® + ОРАКУЛ® мультикомплекс + ОРАКУЛ® колофермин бору + ОРАКУЛ® сірка актив.
Стимулятор росту Вимпел 2 - надійний захист озимих культур від весняних заморозків та інших стресів

Повторне застосування цієї технології навесні дозволяє збільшити вміст олії на 0,8%, а показник врожайності підвищується на 2,3 – 10,3 ц/га.