Важко переоцінити значення періоду відновлення весняної вегетації для росту і розвитку озимих культур. Він впливає на розмір і структуру майбутнього колоса та масу 1000 насінин, тобто на формування продуктивності посівів, майбутню врожайність.

Час настання весни відіграє значну роль у відновленні вегетації рослин, впливає на продуктивність пшениці та інших озимих культур.

Якщо ми говоримо про пізню весну 2020 року, час відновлення вегетації розпочинається пізніше і характеризується довшим світловим днем, різким наростанням температури повітря та високим стоянням сонця над горизонтом. Білковий синтез посилюється достатньою сонячною радіацією, у спектрі якої переважають короткохвильові синьо-фіолетові промені високих енергій (у той час, як ранні строки характеризуються посиленим синтезом вуглеводів, кущення, ростом міжвузлів і стебел завдяки слабкій радіації). У результаті погіршуються регенераційні процеси, гальмується ріст рослин, відмирають частини пагонів або і цілих рослин.

Стимулятор росту Вимпел 2 - надійний захист озимих культур від весняних заморозків та інших стресів

Розвиток рослин пшениці озимої залежно від різних строків початку відновлення весняної вегетації

Ранні строки (до 15 березня)Пізні строки (після 5 квітня)
Позитивні ознаки:
1. Швидка регенерація вегетативної маси.
2. Рослини швидше вкорінюються і кущаться.
3. Посилений приріст вегетативної маси.
4. Формується добрий урожай.
Позитивні ознаки:
1. Вищий вихід зерна в біомасі врожаю.
2. Висока якість зерна.
Негативні ознаки:
1. Надлишкове нагромадження вегетативної маси та можливе вилягання посівів.
2. Понижений вміст білка і клейковини в зерні.
Негативні ознаки:
1. Випадає період росту рослин у 20-30 днів.
2. Низькорослі рослини з недостатнім нагромадженням вегетативної маси та нерозвиненою кореневою системою.

Як бачимо, цього року існує проблема розвитку рослин: втрачається близько місяця повноцінного зростання озимих культур через значне коливання денних та нічних температур, постійні заморозки та відсутність опадів. У результаті бачимо нерозвинену кореневу систему, пошкодження листових пластин заморозками, недостатню кількість вегетативної маси. Не варто забувати, що через слабко прогрітий ґрунт рослини не мають можливості отримувати та засвоювати необхідні елементи живлення. Тож, яким чином розв’язати ці проблеми та зберегти урожай?

Стимулятор росту рослин ВИМПЕЛ 2® від ГК «ДОЛИНА» прискорює процеси росту і розвитку, позитивно впливає на зміцнення кореневої системи, зростання вегетативної маси, що нівелює негативні ознаки, спричинені пізніми строками весняної вегетації. Нічні заморозки теж не завдадуть значної шкоди, якщо застосовувати препарат ВИМПЕЛ 2®, адже він має кріопротекторні властивості. Препарат підвищує накопичення цукрів у рослинах і структурує внутрішньоклітинну рідину. Завдяки цьому морозостійкість підвищується на 3-5ºС, і рослини не вимерзають. Зазначте, що найкраще препарат захистить рослини від заморозків, якщо його застосовувати заздалегідь, за 5-7 днів до прогнозованих заморозків. Нестачу елементів живлення компенсують мікродобрива ОРАКУЛ® на основі колофермину. Зокрема, на озимій пшениці ми рекомендуємо використовувати окрім універсального мікродобрива ОРАКУЛ® мультикомплекс, мікродобрива-компенсатори ОРАКУЛ® колофермин фосфоруОРАКУЛ® колофермин міді та ОРАКУЛ® колофермин магнію.

Дворічанський район, Харківська область.
Обробили озиму пшеницю стимулятором ВИМПЕЛ 2® (0,5 л/га) за тиждень до заморозків.
Попередник: кукурудза.
Оброблена ділянка – листок на рослинах ширший, зеленіший, чистий, без захворювань. Вторинна коренева система розвинена краще.
Контроль – гній вносився з осені, але пшениця виглядає гірше.
Попередник: багаторічні трави.


Як бачимо, є значна відмінність між рослинами зліва (контроль) і справа (із застосуванням технології від ГК “Долина”), а це матиме суттєвий вплив на загальну врожайність посівів озимого ячменю.

Звернімо увагу на результати виробничих дослідів з використанням стимулятора росту ВИМПЕЛ 2® (0,5 л/га), мікродобрива ОРАКУЛ® колофермин фосфору (2,0 л/га). У 2017-му році, на відміну від 2020-го, була рання весна, яка призвела до таких негативних ознак: надлишкова вегетативна маса, небезпека вилягання посівів, а також знижений вміст клейковини та білку в зерні. Препарати довели свою ефективність: збільшили стійкість рослин до несприятливих умов навколишнього середовища, оптимізували фосфорне живлення рослин, що призвело до більш раннього утворення та інтенсивнішого розвитку вторинної кореневої системи після відновлення наростання активних температур.

У фазу виходу рослин у трубку відзначається активний ріст вегетативної маси. Додаткове підживлення посівів озимини стимулятором росту рослин ВИМПЕЛ 2® та мікродобривом ОРАКУЛ® мультикомплекс у цей період забезпечує рослини доступними елементами живлення та сприяє усуненню їх дисбалансу. Обробка стимулятором росту ВИМПЕЛ 2®, дозування 0,5 л/га, спричиняє стимуляцію росту вегетативної маси, збільшення кількості хлорофілу в листках та підвищення його стійкості до руйнування внаслідок дії негативних факторів. Внаслідок цього зростає загальний фотосинтетичний потенціал рослин. Мікродобриво ОРАКУЛ® мультикомплекс, 1,0 л/га, забезпечує рослини збалансованим набором елементів живлення у доступних формах, стимулює засвоєння поживних речовин з ґрунту, підвищує стійкість рослин до хвороб та стресових ситуацій.

ТОВ «Новолозуватське», Криворізький район, Дніпропетровська область.
(Дослід закладався на 17 сортах озимої пшениці.
У результатах наведені середні дані по врожайності)

ПЕРІОД ВНЕСЕННЯВИМПЕЛ 2®, л/гаОРАКУЛ® мультикомплекс, л/гаОРАКУЛ® колофермин марганцю, л/гаОРАКУЛ® колофермин мідіОРАКУЛ® колофермин магнію, л/га
Весняне кущення0,51,01,0--
Початок виходу в трубку0,51,0-1,0-
1/3 прапорцевого листка0,51,0--1,5
РЕЗУЛЬТАТ: ПРИБАВКА ВРОЖАЮ +12,6 % (6,5 ц/га)

Застосування відповідної до стану посівів системи удобрення, комплексний ранній захист від хвороб, бур’янів та використання регуляторів росту, дозволить компенсувати негативні наслідки тривалої осінньої вегетації, перезимівлі та отримати здорові посіви з високим потенціалом врожайності.

З питань, пов’язаних з продукцією ГК “Долина”, звертайтеся:
+38 050 474 21 42,
+38 067 642 12 24,
e-mail: info@dolina.ua

Група компаній “Долина” – стимулюємо зростання вашого прибутку!