Спробували продукт на своїх посівах – подивилися на дію – сподобалося – взяли в роботу на постійній основі. Саме так відбулося знайомство з препаратами групи компаній «Долина» в аграрному товаристві «Агросетон», яке працює в селі Ожидів Буського району Львівської області.

Досвід господарства у застосуванні продуктів «Долини» в агровиробництві – тема нашої розмови з Юрієм Куликом, головним агрономом ТОВ «Агросетон», заслуженим працівником сільського господарства України.

– Пане Юрію, прошу Вас розповісти, чим займається ваше господарство.

– Ми займаємося рослинництвом. Зараз обробляємо близько 5 тисяч гектарів землі на Львівщині. Господарство інтенсивно розвивається, ми прагнемо найближчим часом перейти рубіж у 10 тисяч гектарів посівних площ. Основні прибуткові культури на наших полях – це озимий ріпак, соняшник, зернові та гречка.

– Коли та як Ви вперше дізналися про продукти групи компаній «Долина»?

– Можна сказати, це сталося певною мірою випадково. Кілька років тому представник цієї групи компаній передав мені на демонстраційну ділянку деякі продукти «Долини» для проведення експерименту. Ми почали ці препарати застосовувати на посівах озимих зернових культур і побачили, щопорівняно з продуктами інших виробників мікродобрива «Долини» мають суттєві переваги, добре помітні як візуально в ході вегетації рослин, так і вже при збиранні врожаю.

За деякий час ми в господарстві провели детальний аналіз застосування цих та інших продуктів з урахуванням їх ціни, складу, якості та впливу на посіви в плані врожайності та якості зерна. І рішення нами тоді було ухвалено без вагань – наш вибір був на користь препаратів компанії «Долина». Відтоді ми застосовуємо всі ці продукти в наших технологіях на регулярній основі.

– Які результати Ви отримували в процесі застосування продуктів ВИМПЕЛ 2® та ОРАКУЛ®?

– Хочу сказати, що маю задоволення як від застосування продуктів, так і від співпраці з групою компаній «Долина». Оскільки в своїх технологіях ми традиційно використовуємо під кожну культуру на запланований урожай потрібну кількість мінеральних добрив, то на фоні такого агрозаходу названі препарати «Долини» зазвичай дають нам прибавку врожаю на рівні 10-15%. Я вважаю, що для нашого господарства це суттєвий результат.

На стадії протруювання посівного матеріалу перед посівом ми застосовуємо препарат ОРАКУЛ® насіння в кількості 1 л на кожну тонну матеріалу, для підживлення посівів – ОРАКУЛ® мультикомплекс у кількості 1,5-2 л на кожний гектар посівної площі, по кожній з культур вносимо його індивідуально.

На наших посівах озимого ріпаку під час вегетації ми використовуємо хелатне мікродобриво ОРАКУЛ® колофермин бору у кількості 1,5 л на гектар, на посівах соняшнику – новий стимулятор росту рослин ВИМПЕЛ 2® з нормою 0,5 л на гектар, на посівах зернових культур – теж ВИМПЕЛ 2® і також 0,5 л на гектар (дворазове внесення в баковій суміші із засобами захисту рослин) і мікродобриво ОРАКУЛ® колофермин міді за нормою 1 л на кожний гектар. Дія цих препаратів завжди ефективна.

– Чи вважаєте ви доцільним впровадження цих продуктів у сільгоспвиробництво?

– Безумовно так. На основі тривалого досвіду застосування препаратів «Долини» на полях нашого господарства я готовий стверджувати, що вони мають універсальний характер – добре підходять до будь-яких типів ґрунтів, а також до кліматичних умов у різних регіонах України. І якщо ми прагнемо щороку отримувати високі врожаї завдяки застосуванню інтенсивних агротехнологій, то використання цих продуктів у агровиробництві я тепер вважаю для себе обов’язковим.

– Які ваші подальші плани щодо співпраці з групою компаній «Долина»?

– Тут сумнівів бути не повинно: плануємо й надалі застосовувати продукцію «Долини», перевірену на власній практиці, у своєму агровиробництві. І можете повірити мені, що результат на наших полях від цього буде тільки позитивним!

Підготував Сергій Пономарьов