Секрети рясного врожаю полуниці садової, застосування препаратів компанії DOLINAЗвична для нас ягода полуниця (F. ananassa Duch.) має наукову назву суниця ананасна і є однією з найпоширеніших в Україні ягідних культур. Вона не тільки дуже смачна, ці ягоди застосовують і в медицині. Полуниця допомагає нормалізувати обмін речовин, знизити  тиск, очищує травну систему, має потужну протизапальну та протимікробну дію, а ще рятує від безсоння і навіть підсилює лібідо.

Ігор Філоненко з Полтавщини – співзасновник ягідної ферми «Брати Лохиновичі». Як ви здогадались, починалось усе саме з лохини. До речі, ролик про нюанси вирощування лохини знімався минулого року. Можете переглянути його тут.

Полуницю почали вирощувати на другий рік після закладення кущів лохини. Зараз кущі полуниці займають близько гектара.

У цьому відео ви можете побачити результати препаратів компанії DOLINA на полуниці.

Полуниця садова - смачна та корисна ягідна культура

Ігор Філоненко про проблеми вирощування полуниці:

«Площу ми постійно розширюємо. В цьому 2022 році головна проблема ягідників, як і всіх українців, як і всього світу – це нав’язана рашистами війна. Але після того, як вона розпочалася, скажу відверто, два тижні був ступор, потім ми з нього вийшли і вирішили робити те, що найкраще вміємо, тобто вирощувати ягоду. Кожен рік, а це 4 роки ми займаємося, кожен рік унікальний по-своєму. От у цьому році ягода повинна була бути дуже рано, але потім був дуже холодний травень. Проблема заморозків. На сто відсотків їх, вирішити, безумовно, неможливо. Якщо вода замерзає у відрі і -5°С у повітрі, то цю ягоду не врятуєш, але більшість ягоди ми врятували. Це – агроволокно, важка праця і сучасні препарати компанії DOLINA. Ми застосовуємо в обов’язковому порядку мультикомплекс, а під час стресової ситуації – це бакові суміші Вимпел і карбамід. В принципі, десь 90% ягоди прекрасно витримало морози і зараз вже починає радувати першим урожаєм.»

Ігор Філоненко про сорти полуниці та технологію вирощування:

«Зарекомендувала себе прекрасно альба. Прекрасний товарний вигляд, рання стиглість. В цьому році посадили ще клері, алегро, квікі, амі, із середніх пізніх – це фейт, магнус, мальвіна. Мальвіна вже випробувана, смак просто божественний.

Крім тих добрив, які ми додаємо в обов’язковому порядку по системі фертигації – це в краплю. то листове підживлення як коригування, як забезпечення максимально гарної, красивої, великої ягоди – це в обов’язковому порядку долинівські препарати. Спочатку – залізо – для того, щоб не було хлорозів; магній, цинк – це в період росту. Ну, а зараз активно працюємо мультикомплексом, бором і калієм. Це забезпечує кількість ягоди, її смак і її розмір – товарний, красивий розмір. Тому, коли ми виїжджаємо на ринок, люди питають: а чому вона у вас так блистить? Ви її чимось мажете? Ні, вона просто отримує те, що їй потрібно, щоб вона відчувала себе здоровою, а здорова ягода буде смакувати здоровим людям.»

Пан Ігор радить не боятися фермерам-початківцям використовувати добрива.

Ігор Філоненко про добрива:

«Якщо голод, ви будете їсти з голоду мишей, собак, усе, що не їдять у звичайному порядку люди. Так же і рослини. Біологія – всі ми живі істоти. Якщо ми не дамо оцих препаратів, то тоді вона буде брати з землі кадмій, свинець, миш’як, а вони там є. Але якщо ми дали вчасно той же азот, фосфор, калій, мікроелементи, то шкідливе рослина просто не братиме. Здали от ягоду в обов’язковому порядку, оскільки ми постачаємо ще незакриті заклади, на аналізи. Це ми робимо кожного тижня. Нітратів втричі менше норми. Це при тому, що всі добрива по схемі подаються. Ось вам і результат.»

Заважає вирощувати полуницю, зізнається фермер, якість води. Але виправити це реально.

Ігор Філоненко про ад’юванти:

«Вода в нас дуже жорстка, досить велика кількість солей. І в ґрунті, і в воді у нас досить високий pH, який некорисний ні для лохини, ні для суниці. Ця проблема теж вирішується за допомогою теж долинівського препарату AUDITOR. Він воду трошки підкислює і переводить солі в хелатну форму, що, в принципі, навіть добавляє елементів при листовому живленні лохини і суниці».

Формула гарного врожаю полуниці від Ігора Філоненка:

  • вчасна висадка – висадка тільки в серпні;
  • гарні препарати;
  • гарний догляд.

«І по кілограму з куща ви цілком можете мати. Якщо навіть не при супердогляді свої 500-600 г ви завжди отримаєте. – запевняє пан Ігор – Зараз ми виходимо десь на 20 т/га, але будемо намагатися йти на 30.»

Компанія DOLINA працює на ринку більше 25 років. Нашу продукцію використовують як фермери-одноосібники, так і досить потужні агрохолдинги. Наша компанія виробляє стимулятори росту серії Вимпел, мікродобрива Оракул, а також ад’юванти. Це – допоміжні речовини, які використовуються для приготування бакових сумішей, для корекції pH і dH води. Для того, щоб бакова суміш мала найвищу ефективність. Продукція компанії DOLINA досить добре зарекомендувала себе на міжнародному ринку, в тому числі в Європі, Азії та в Америці. Це говорить про довіру до наших препаратів виробників з усього світу.